370491-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsbyråtjänster
Referensnummer: LTU-2466-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikation och varumärke, KOV, ansvarar för att vårda och stärka varumärket Luleå tekniska universitet, LTU, och har det övergripande ansvaret för intern och extern kommunikation. Formgivning och originalarbete, textproduktion, copy och foto produceras internt i olika utsträckning. För att klara efterfrågan vid toppar behöver LTU en extern byrå som kan leverera samtliga efterfrågade tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen