370537-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Juridisk rådgivning och informationstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd i faktagransning och innehåll till Verksamt.
Referensnummer: 2017-1339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla ett ramavtal avseende faktagranskning och framtagning av innehåll till verksamt.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen