2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kyla
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för kylarbeten och omfattar avhjälpande och planerat underhåll, akuta åtgärder, samt ombyggnad i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter.
Intern identifierare: FB 2023/546
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331230 Installation av kylutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal kyla