See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för bekämpning av invasiva främmande växtarter
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på ramavtal för bekämpning av invasiva främmande växtarter. Uppdraget avser att inom Norrköpings kommuns geografiska område bekämpa och begränsa spridningen av terrestra invasiva främmande växtarter klassade på EU:s förteckning enligt EU-förordning nr 1143/2014 samt växtarter som i framtiden kan klassas som invasiva utifrån Naturvårdsverkets förslag till en nationell förteckning. De lagstadgade arterna, vilka kommunen som markägare har krav på sig att åtgärda, kommer att prioriteras i uppdraget. Anbud ska lämnas i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77312100 Ogräsbekämpning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal för bekämpning av invasiva främmande arter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97485:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster