370594-2022 - ResultatSverige-Mora: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Orsa kommun
Referensnummer: 2022/00035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning  för Orsa kommun, Orsa Lokaler och Orsa Bostäder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Berget
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Centrum
Del nr: 2
Norra
Del nr: 3
Orsa Bostäder
Del nr: 4
Västeråkern
Del nr: 5
Västra
Del nr: 6
Östra
Del nr: 7