370599-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktleveranser.
Referensnummer: 2016/024867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket har behov av löpande leveranser av ekologisk frukt till samtliga kontor i hela landet. Fruktkorgarna ingår som ett led i Arbetsmiljöverkets friskvårdssatsning för myndighetens anställda. Arbetsmiljöverket avser att teckna ramavtal med en leverantör per ort.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Region Norr – Luleå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Norr – Umeå
Del nr: 2
Region Norr – Sundsvall
Del nr: 3
Region Mitt – Örebro
Del nr: 4
Region Mitt – Falun
Del nr: 5
Region Öst – Stockholm
Del nr: 6
Region Öst – Linköping
Del nr: 7
Region Väst – Göteborg
Del nr: 8
Region Väst – Jönköping
Del nr: 9
Region Syd – Malmö
Del nr: 10
Region Syd – Växjö
Del nr: 11