370624-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner – VS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för VS-arbeten och omfattar ombyggnation, större reparationer samt planerat underhåll i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter.
Intern identifierareFB 2022/1508
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll