370627-2020 - ResultatSverige-Falkenberg: Bokbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilt bibliotek
Referensnummer: SVN2020-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Falkenbergs kommuns behov av ett biblioteksfordon
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen