370677-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhets- och förvaringarhurtsar till polisfordon
Referensnummer: A175.243/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Polisen ska upprätthålla en god beredskap och förmåga att hantera allvarliga hot och händelser i samhället. Säkerhetshurtsen ska temporärt och på ett säkert sätt förvara Polisens förstärkningsvapen i fordonet under arbetspasset. Polisen har även behov av att ha en stor mängd utrustning lättåtkomligt för användning i en förvaringshurts.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42415320 Utrustning till utryckningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen