37069-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nyhetsbyråtjänster – Mediebevakning och Analys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMediebevakning och Analys
BeskrivningMediebevakning inom tryckt press, etermedia, webbaserade medier samt sociala medier. Mediebevakningen syftar till att ge Sida en bild av vad som skrivs och rapporteras om myndigheten i traditionella och sociala medier.
Intern identifierare25/002080
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92400000 Nyhetsbyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72310000 Behandling av data, 72313000 Datafångsttjänster, 72319000 Tillhandahållande av data, 79330000 Statistiktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMediebevakning och Analys