370798-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning – EL-arbeten, avhjälpande underhåll
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEL-arbeten, avhjälpande underhåll
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för avrop och omfattar avhjälpande underhåll i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter. Uppdrag kommer att avropas vid behov. Beställaren garanterar inga volymer eller uppdrag under ramavtalstiden. Antalet fastigheter kan komma att förändras genom nyproduktion och/eller försäljning. Beställaren har för avsikt att avropa arbeten för cirka 6 Mkr/år. Beräknade volymer anger dock inte någon utfästelse eller bedömd kontraktsvolym. Uppskattad volym för ramavtalet med samtliga förlängningar är 25 Mkr. Takvolym för ramavtalet är 30 Mkr. Beställaren förbehåller sig rätten att använda egna resurser.
Intern identifierare2023/547
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEL-arbeten, avhjälpande underhåll