See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stereotaktisk ram till Neurokirurgi i Lund, Region Skåne
Beskrivning: Upphandlingen avser ett (1) stereotaktiskt system för användning vid ingrepp på neurokirurgiska operationsenheten samt i MR miljö på Skånes Universitetssjukvård i Lund. Den stereotaktiska ramen kommer att användas inom all typ av stereotaktisk kirurgi på så väl barn som vuxna patienter. Upphandlingen inkluderar även option på ett (1) stereotaktiskt system samt maskinbunden förbrukning.
Intern identifierare: 2023-O002471
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)