370834-2021 - ÄndringSverige-Värmdö: Diverse tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av värme- och ventilationssystem 2021
Referensnummer: 2021TEN/0285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98300000 Diverse tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tjänster huvudsakligen inom:
Fastighetsteknik Fastighetsförvaltning Entreprenaden omfattar arbeten med system för värme, ventilation och kyla i samtliga fastigheter som Fastighetsenheten har förvaltningsansvaret för, inom ramen för nedanstående beskrivning av entreprenadens omfattning. Följande tjänster ger en sammanfattning av entreprenaden:
Fastighetsdrift och underhåll
Tillsyn Skötsel Avhjälpande underhåll i viss omfattning, i övrigt på beställning från B
Förebyggande underhåll på särskild beställning från B Närliggande tjänster relaterade till teknisk fastighetsförvaltning bl.a.
Underhållsadministration
Entreprenadens omfattning i detalj framgår av K1.1 förtecknade kontraktshandlingar.