Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takombyggnad och invändig renovering Broängsskolan
Referensnummer: TFN/202 3:00230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser ombyggnad av tak och invändig renovering så som
ytterväggar, innerväggar med anledning av fuktskador samt utvändiga
markarbeten för ändrat dag-vatten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261100 Taklagsarbete, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen