2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservkraftanläggning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar maskinleverans (aggregat 2 x 2500 KVA med kringutrustning) till reservkraftanläggning för kraftvärmeverket Torsvik.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119346:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning