37091-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Totalentreprenad Träbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTotalentreprenad Träbyggnad
BeskrivningProjektet omfattar en tvättstugebyggnad i ett plan, med möjlighet att ordna tekniska utrymmen i ett andra plan. Byggnaden sträcker sig längs med Degerbygränd med entré mot den samma. Byggnadens utformas i trä och med omsorg för att främja trygghetsaspekter och tydliga siktlinjer, både utåt samt inne i byggnaden.
Intern identifierareFB 2025/922
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTotalentreprenad Träbyggnad