2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknik- och byggkonsulttjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tillhandahållande av konsulttjänster inom teknik och bygg: Projektering, projektledning, installationssamordning, kontroll, uppföljning och besiktningar samt genomförande av specialstudier och utredningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126269:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning