370987-2018 - ResultatSverige-Kungälv: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsultmäklare
Referensnummer: 2018-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
SOLTAK AB avser med denna upphandling att upphandla ett ramavtal gällande oberoende förmedling av konsulttjänster som exempelvis:
— IT
— Projektledning
— Administration (Lön, Ekonomi)
Det är viktigt för beställaren att den framtida leverantören med snabbhet och hög kvalitet kan hantera alla avrop från beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 75112000 Administration inom företagsverksamhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen