371039-2024 - Resultat
Sverige – Mötes- och konferenstjänster på hotell – Små konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSmå konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60
BeskrivningSmå konferenser och möten 2022, Helpension antal deltagare 5-60
Föregående meddelande293256-2023
Intern identifierare23.3-1644-2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtalsleverantörer
BeskrivningRamavtalsleverantörer del 1: A Hotell i Uppsala 5591116818 Hotel Malmköping 5568896996 Restaurant Stallmästaregården 5560300005 Tylösands Havsbad 5560185075 Aiff Hotell & Restaurang 5564388931 Akademihotellet 5566916218 Almåsa Konferens 5565655718 Arken Konferenscenter 5564009651 Aronsborgs Konferenshotell 5566662663 Aspenäs Herrgård 5564189131 BEST WESTERN Hotell Halland 5561701532 Billingehus Hotel & Möte 5593162018 Blique 5568693518 Blommenhofs Hotell 5565195947 Blå Huset Hotell Umeå 5565489316 Bolinder-Munktell Home Hotel 5564244795 Brösarps Gästgifveri 5564586310 Båsenberga Hotell 5591833545 Cirkus Venues 5590368485 Clarion Hotel Malmö 5560521782 Destination Apelviken 5562462704 Djurönäset Konferens och Hotell 5591434617 EFS MITTSVERIGE 8020073477 Ekerum Golf & Resort 5565594032 Ekolsunds Slotts Wärdshus 5566844113 Elisabeth Willner Perez AB/Hotell Lerdalhöjden 5566589908 Elite Avenue 5566108840 Elite Hotel Knaust 5566109038 Elite Hotels of Sweden 5562485259 Ellery Beach House AB 5569475006 Engsholms Slott Aktiebolag 5565933735 Eurostop Hotell & Restauranger Aktiebolag 5564483484 Fagerudd Konferens AB 5563755155 FHP Sundsvall Hotell AB 5568905995 First Hotels 5565809422 FREDRIK WASTESSON AB 5568833205 Fregatten Home Hotel Aktiebolag 5563761302 FRIDHEMS KURSGÅRD AKTIEBOLAG 5562095140 Friiberghs Herrgård 5564016722 Frykenstrand Hotell och Konferens AB 5591277818 Frösö Park Hotel AB 5569432957 FÖRENINGEN SUNDSGÅRDENS FOLKHÖGSKOLA 8430003189 Gimo Herrgård AB 5565175097 Grand Hotel i Alingsås Aktiebolag 5564503505 Gullmarsstrand Hotell & Konferens AB 5565737052 Gällöfsta Konferens AB 5565110201 Haga Slott AB 5560862350 Hedenlunda Slott AB 5561475871 Hennickehammars Herrgård AB 5564351160 HESTRAVIKEN 5562625565 Hilding Hotell AB 5569239899 Himmelsby Spa & Konferens AB 5566753272 Hindåsgården Konferens & SPA AB 5561580902 HKC Hotel Noble House AB 5561165373 HKC Hotel Örebro Plaza AB 5565716601 HKC Hotell Kung Carl Aktiebolag 5560345208 Home Hotel i Jönköping Aktiebolag 5564244787 Home Hotel i Oskarshamn AB 5562539741 Hooks Herrgård Hotell AB 5562386705 Hotel AB Bastionen 5561292037 Hotel Amaranten AB 5569318727 Hotel At Six Aktiebolag 5569724866 Hotel Bodensia AB 5590820105 Hotel Bohusgården AB 5565846754 Hotel Dalecarlia AB 5560556036 Hotel Galaxen AB 5565980587 Hotel Malmö Arena AB 5569797672 Hotel Odin Residence AB 5564794344 Hotel PA Enköping AB 5590080841 HOTEL PANORAMA I GÖTEBORG KOMMANDITBOLAGET 9165605073 Hotel Royal Corner i Växjö Aktiebolag 5564730827 Hotel Sign Aktiebolag 5564660107 Hotel Skeppsholmen AB 5567223069 Hotel Statt i Katrineholm Aktiebolag 5565729232 Hotell & Restaurang AB Grand i Lund 5563062362 Hotell Birger Jarl AB 5561020826 Hotell Blå Blom AB 5567601652 Hotell Borgholm AB 5561032458 Hotell Bot Uppsala AB 5593696874 Hotell Continental i Ystad AB 5565322202 Hotell Drott i Karlstad Aktiebolag 5562692813 HOTELL EKOXEN AKTIEBOLAG 5565883567 Hotell Fritiden i Ystad AB 5590298369 Hotell Gamla Teatern i Östersund AB 5569634172 Hotell Gamla Tingstadsgatan 1 Aktiebolag 5564701711 Hotell Gästis & Havanna AB 5591302517 Hotell Högland AB 5564633294 Hotell Kristina AB 5565739595 Hotell MJ AB 5590554134 Hotell Mossbylund AB 5566284476 Hotell Prominence Aktiebolag 5564814142 Hotell Riviera Strand AB 5569775603 Hotell Wisby AB 5562374016 Hotell Zinkensdamm AB 5561864801 Hotelldrift CL Sundsvall AB 5590906227 Hotelldrift CL Umeå AB 5591962716 Hotelldrift Q Match AB 5591097182 Hotelldrift Q Mölndal AB 5590535695 Hotelldrift Älvstranden AB 5593195950 Hotellet i Höghuset AB 5591677116 Hotellet vid sjön AB 5590099700 Hus 57 Ängelholm Hotel AB 5562704295 Häringe Slott AB 5562448208 Högberga Gård Hotell & Konferens AB 5569340911 Höörs Gästgifwaregård AB 5590506977 J Nacka Strand AB 5566306667 Kanalhotellet i Vänersborg AB 5565926044 Kolmårdens Djurpark AB 5564475894 Kom Hotel AB 5560609405 Kompaniet Home Hotel AB 5562800259 Kosta Boda Art Hotel 5566978804 Krägga Herrgård AB 5562850312 Körunda Golf & Konferenshotell 5562817261 Landvetter Airport Hotel Aktiebolag 5563554814 Lejondals Slottshotell AB 5590387642 Lidö Herrgård AB 5568417439 Ligula Hospitality Group AB 5567926497 Liljestrand Fastigheter AB 5566091277 Liseberg AB 5560236811 Ljunglöfska slottet AB 5565850368 LO:S FOLKHÖGSKOLA RUNÖ 8120005569 Loka Brunn Hotell & Spa AB 5566728548 Lundsbrunn Resort & Spa AB 5591818306 Långholmen Hotell & Restaurang AB 5564326808 Marholmen Hotell och Konferens AB 5591044507 Marstrands Havshotell AB 5567932388 Mat & Kultur i Kvänum AB 5568928476 Medlefors Folkhögskola 8947018480 Meholmen Hotell AB 5566331046 Miss Clara AB 5568662984 Mornington Hotel AB 5561876599 Mornington Hotel Bromma AB 5564042959 Noors Slott AB 5566670187 Nordic Hotels Aktiebolag 5565704714 Nordic Hotels i Stockholm AB 5565719829 Nääs Fabriker Hotell & Restaurang 5568528888 Orbaden Spa & Resort AB 5567128391 Park Hotell Stockholm AB 5566378229 Park-Statt i Södertälje AB 5564655529 Persåsen Upplevelser AB 5565872040 Plaza Hotell & Restaurang i Karlstad AB 5563377471 Plaza i Västerås AB 5568822513 PM Hotell Aktiebolag 5568121379 Priceless Hotel I Linköping AB 5568493083
Intern identifierare001-337