Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 16/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag AB Sjöbohem och Sjöbo Elnät AB, samt lagstadgad revision i AB Sjöbohem och Sjöbo Elnät AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen