Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Property Governance system
Referensnummer: UH-2021-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenfall AB avser att upphandla ett fastighetssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vattenfall AB avser att upphandla ett fastighetssytem