371084-2018 - ResultatSverige-Sjöbo: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsar
Referensnummer: 16/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning gällande skolskjuts inom Sjöbo kommun;
— Terminsbunden, tidtabellagd skolskjuts till och från grundskolorna i Sjöbo, Blentarp, Vollsjö och Lövestad
— Beställningsresor i skolornas verksamhet; resor till slöjd, badhuset, kulturaktiviteter etc.
— Skjuts för icke skolskjutsberättigade elever till fritidsaktiviteter m.m. (i mån av plats/plats på buss)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Skjuts för icke skolskjutsberättigade elever till fritidsaktiviteter (plats på buss)