371085-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Personalutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling och teamutveckling.
Referensnummer: 2016/017531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser konsultinsatser inom ledarskapsutveckling, ledarskapscoachning, teamutveckling och andra utvecklingsinsatser.
Arbetsmiljöverket kan inte uppskatta omfattning av behovet för avtalsperioden.
Arbetsmiljöverket finns spridd på 13 orter vilket betyder att leverantören ska ha kontor eller ha möjlighet att resa till följande kontor:
Stockholm, Göteborg, Malmö, Linköping, Eskilstuna, Örebro, Falun, Luleå, Sundsvall, Östersund, Umeå, Jönköping och Växjö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen