371116-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster 2017.
Referensnummer: HF/2017:205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med upphandlingen är att upphandla bemanningstjänster för att täcka de behov som Huge har för närvarande och kommer att ha med tanke på stundande fission av bolaget vilket innebär förändringar av personalstyrkan inom samtliga tänkbara områden. Mål är att vid behov snabbt och enkelt kunna avropa bemanningstjänster för att tillsätta de resurser som saknas och som behövs framöver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen