371126-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefs- och medarbetarrekrytering.
Referensnummer: 2016-019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla ramavtal för rekryteringstjänster för rekrytering av medarbetare, specialister, chefer och exekutiva chefer.
Verksamhet som berör ramavtalsområdena kan bedrivas i egen regi. I sådana fall är ramavtalet att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 3: Rekrytering av medarbetare och specialister inom samhällsbyggnad
Del nr: 3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 5: Rekrytering av medarbetare och specialister inom IT
Del nr: 5
Delområde 6: Rekrytering av medarbetare och specialister inom administration
Del nr: 6
Delområde 7: Rekrytering av chefer
Del nr: 7