371132-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av redaktionell produktion Vårt Huddinge.
Referensnummer: 2016-042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Redaktionell produktion av Huddinge kommuns hushållstidning Vårt Huddinge.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22212000 Tidskrifter, 22212100 Periodiska publikationer, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79961000 Fototjänster, 92312213 Teknisk textproduktion, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen