Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borlänge - Svenska för invandrare SFI 2018
Referensnummer: 2018-908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal mellan tre rangordnade leverantörer. Uppdraget omfattas av max 600 elever per år fördelat på tre studievägar inom svenska för invandrare inklusive alfabetisering samt att kunna kombinera SFI mot bransch och arbetsliv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen