371248-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Reproduktionsmedicin (IVF)
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelReproduktionsmedicin (IVF)
BeskrivningReproduktionsmedicin (IVF). Uppdraget avser assisterad befruktning (insemination/IVF), och omfattar förstabesök och eventuell efterföljande behandlingsserie.
Intern identifierareOSN 2026-00085
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som en Upphandlingsförfarande, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget. Förhandling kan komma att tillämpas vid utvärdering av anbud. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000