371335-2020 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt & grönt, potatis samt ägg från frigående höns
Referensnummer: 2020-O001530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av frukt & grönt, potatis samt ägg från frigående höns för tillagning av patientmåltider inom Region Skåne