2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omtoppning av rullbanan
Beskrivning: Upphandlingen avser utförande av fräsning, asfaltering samt målning av nya dagermarkeringar av rullbanan på Ängelholm flygplats.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122799:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44113600 Bitumen och asfalt