Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenör - Lås och låstjänster
Referensnummer: 23-1010-1110-1040-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att teckna ramavtal gällande behov av lås och låstjänster. Leverans, montering och installation av låssystem, ellås och mekaniska lås, tillverkning av nycklar, reparationer avseende såväl befintliga som under avtalstiden levererade och monterade produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen