371476-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Undervisning och utbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnasiekurser på distans
Referensnummer: GVN 2022/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende nationella gymnasiekurser med distansundervisning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning, 80561000 Vårdutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalets takvolym är 1 200 000 gymnasiepoäng.