371513-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för innehållshantering
Referensnummer: 2.7-33288/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att leverantören ska leverera ett system som underlättar arbetet med framtagande av kunskapsdokument. Konceptuellt är det ett system för content management som efterfrågas, där användare får stöd i att arbeta med kunskapsdokument.
Upphandlingen omfattar system inklusive leverans, införande, underhåll och support, utbildning, expertstöd samt vidareutveckling i enlighet med upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen