37155-2023 - ÄndringSverige-Skellefteå: Bedömningstjänster vid rekrytering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförande av säkerhetsintervjuer och bakgrundskontroller
Referensnummer: UH/22/203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Utförande av säkerhetsintervjuer och bakgrundskontroller, med diarienummer UH/22/203, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen kommer att utmynna i ett ramavtal som tecknas med en leverantör avseende utförandet av säkerhetsintervjuer och bakgrundskontroller av Skellefteå krafts anställda, potentiella framtida medarbetare (i rekryteringssamband) och leverantörer.