37155-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Revisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för besiktning av brandskyddsanläggningar. I ramavtalet ingår både löpande och tillkommande revisionsbesiktningar, entreprenad- och leveransbesiktningar samt beställarstöd.
Intern identifierareSN-2024-1889
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRevisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler