See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mekaniska och elektriska låssystem
Beskrivning: Ramavtalet omfattar löpande låssmedstjänster inom beställarens fastighetsbestånd. Arbeten som kan förekomma: Service/underhåll, reparationer och installationer. Ansvar för låsschema och nyckelhantering. I avtalet ingår planerade och oplanerade arbeten. Omfattning av respektive entreprenad redovisas detaljerat i avropsförfrågan. Fastighetsbestånd och lås finns spridda inom Kronobergs län Upphandlingen omfattar följande kategorier • Mekaniska lås • Elektroniska lås.
Intern identifierare: KS 2025-00169
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000