371624-2026 - Resultat
Sverige – Personbilar – Fordonsupphandling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsupphandling
BeskrivningRamavtalet omfattar fordon klassade som personbilar och lätta lastbilar och som får framföras med körkortsbehörighet B. Dessa är indelade i nedanstående 29 fordonsklasser.
Intern identifierare24/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34115000 Andra personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000