371625-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sölvesborg: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner med tillbehör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sölvesborg.
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser Mobiltelefoner, tjänster och system för administration, säkerhet och kontroll av mobila enheter (EMM).
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32250000 Mobiltelefoner, 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32550000 Telefonutrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner