Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till uppföljning av upphandling
Referensnummer: SVEA220009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi vill med denna inbjudan följa upp genomförd upphandling av batteridrivna elbussar för stadstrafik, BRT och regiontrafik, samt för de som lämnat anbud i upphandlingen erbjuda feedback.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen