2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Bromölla
Beskrivning: Vinterväghållning såsom snöröjning, kommunala skolor/förskolor samt GC vägar. Upphandlingen avser Bromölla Kommun
Intern identifierare: 2026/240
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Bromölla: Prioriterade vägar ca 10,000 meter, övriga vägar ca 8,500 meter. Parkering ca 2,100 m2. Råby: Vägar ca 9000 meter.
Intern identifierare: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Bromölla: Prioriterade vägar ca 7,100 meter, övriga vägar ca 7300 meter. Parkering ca 17,900 m2 Gualöv: Vägar ca 1400 meter.
Intern identifierare: Anbudsområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Bromölla: Prioriterade vägar ca 9,900 meter, övriga vägar ca 10,300 meter. Parkering ca 5,600 m2. Nymölla: Vägar ca 2,300 meter, Parkering ca 775 m2.
Intern identifierare: Anbudsområde 4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Prioriterade g-c vägar: ca 21400 meter. Övriga: ca 4200 meter
Intern identifierare: Anbudsområde 6
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Uppdraget omfattar handskottning av anbudsområde 1 till 6 där större maskiner inte kommer åt.
Intern identifierare: Anbudsområde 8