Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återlämningsrobot för bibliotekets medier på huvudbiblioteket
Referensnummer: Ks26 2021-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar leverans och installation av sorteringsanläggning och återlämningsautomater anpassade för Linköpings Stadsbibliotek. Utöver detta innefattar uppdraget också utbildning för bibliotekets personal i hur utrustningen hanteras samt serviceavtal för utrustningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen