Syftet med denna upphandling är att teckna ett ramavtal med en leverantör som kan tillgodose behovet av drivmedel till fartyg från tankbil/bunkerbåt samt övriga petroleumprodukter i form av motoroljor och andra kemikalier listade i anbudsformuläret.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09134100 Dieselolja, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen