371772-2016 - ResultatSverige-Örebro: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Laboratorieutrustning och kemikalier.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på laboratorieutrustning och kemikalier för leverans till de upphandlande myndigheterna, Lekeberg kommun, Hallsbergs kommun, Lindesbergs kommun och Örebro kommun. Upphandlingen omfattar laboratorieutrustning och kemikalier till grund- och gymnasieskolan samt till tekniska förvaltningens enhet Vatten och avlopp. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24310000 Basiska oorganiska kemikalier
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 000 000 SEK
exkl. moms