2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddat boende 2026
Beskrivning: Detta är en samordnad upphandling av skyddat boende för Nacka kommun och Värmdö kommun. Det är Nacka kommun som genomför upphandlingen.
Intern identifierare: SOCN 2026-00072
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande kap 19 bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 Våldsutsatt vuxen inom Stockholms län
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen våldsutsatta vuxna inom Stockholms län.
Intern identifierare: Anbudsområde 1 Våldsutsatt vuxen inom Stockholms län
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 Våldsutsatt vuxen övriga Sverige
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen våldsutsatta vuxna inom övriga Sverige.
Intern identifierare: Anbudsområde 2 Våldsutsatt vuxen övriga Sverige
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 Våldsutsatt vuxen med medföljande barn inom Stockholms län
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen våldsutsatta vuxna med medföljande barn inom Stockholms län.
Intern identifierare: Anbudsområde 3 Våldsutsatt vuxen med medföljande barn inom Stockholms län
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 Våldsutsatt vuxen med medföljande barn övriga Sverige
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen våldsutsatta vuxna med medföljande inom övriga Sverige.
Intern identifierare: Anbudsområde 4 Våldsutsatt vuxen med medföljande barn övriga Sverige
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5 Särskilt sårbar målgrupp inom Stockholms län
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen särskilt sårbar målgrupp inom Stockholms län.
Intern identifierare: Anbudsområde 5 Särskilt sårbar målgrupp inom Stockholms län
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6 Särskilt sårbar målgrupp övriga Sverige
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar målgruppen särskilt sårbar målgrupp inom övriga Sverige.
Intern identifierare: Anbudsområde 6 Särskilt sårbar målgrupp övriga Sverige