See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk och fysisk säkerhet
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för löpande avrop efter behov avseende underhållsservice, åtgärdsservice, entreprenader och leveranser av teknisk och fysisk säkerhet för kommunkoncernens fastigheter och hyrda lokaler. Med teknisk och fysisk säkerhet menas här speciella säkerhetsåtgärder som passersystem, skydd mot stöld, inbrott och brand
Intern identifierare: TN2025/332
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 45233292 Montering av säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312200 Installation av inbrottssystem, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000