371903-2017 - ResultatSverige-Järfälla: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
6.1 AF Ramavtal Byggarbeten fastighet.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Byggarbeten på Beställarens fastighetsbestånd som överstiger 200 000 SEK. Beställaren förbehåller sig rätten att gällande projekt som överstiger 8 MSEK ex. moms göra objektsupphandlingar. Byggnadsarbeten, tillika entreprenaderna, kommer i huvudsak att utföras och/eller beröra pågående verksamhet, exempelvis hyresgäster som vistas i lokalen och/eller bostaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen