371968-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biometer, optisk
Referensnummer: HSN 663-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar utrustning för optisk biometri av ögon på sittande patienter, vuxna och barn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen