371984-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Manöver- och styrsystem, tryckeriutrustning, grafisk utrustning, utrustning för kontorsautomatisering och informationsbehandlingsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsutrustning tryckeri
Referensnummer: FOI-2018-1292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42960000 Manöver- och styrsystem, tryckeriutrustning, grafisk utrustning, utrustning för kontorsautomatisering och informationsbehandlingsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalförsvarets forskningsinstitut, FOI, inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av produktionsutrustning tryckeri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42962200 Tryckpress, 42991200 Tryckpressar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen