371987-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Torv
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matjord och torvprodukter.
Referensnummer: KSN-2017-3069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09112200 Torv
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande matjord och torvprodukter för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09112200 Torv, 14212400 Jord, 14212410 Matjord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen