371994-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Bröd
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av färskt bröd till Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
Referensnummer: U-012-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811100 Bröd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av färskt matbröd och kaffebröd till Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
Upphandlingen är uppdelad i två delar, matbröd och kaffebröd.
Anbud kan lämnas per del och per kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen